Bambusové ponožky pro sportovní aktivity i běžné nošení

Bambus je materiál zcela přírodního charakteru. Z jeho vláken se vyrábějí různé druhy textilií a oblečení. Patří mezi ně i bambusové ponožky. Oblečení se vyrábí ze 100 % bambusového vlákna, které může být v textilu zastoupeno v různém poměru (70 – 80 % bambusové vlákno + další příměsi) s dalšími přísadami. Nejčastěji je to bavlněná příze, elastan nebo další vlákna.

Bambusové vlákno pro zdraví

Bambusové vlákno má pozitivní vliv na naše zdraví. Je totiž přirozeně hypoalergenní a má protiplísňové a antibakteriální vlastnosti. Bambusové ponožky tak snižují riziko vzniku kožních nebo infekčních onemocnění nohou, mezi něž patří plísně nebo vyrážky. Bonusem je pak eliminace zápachu nohou a nohy udržují zdravé.

  • Antibakteriální vlastnosti vlákna

Ty jsou přirozené. Potlačují růst bakterií a mikrobů a tím brání vzniku onemocnění plísňového charakteru na nohách nebo nehtech. Bambusové vlákno si tyto vlastnosti udržuje po velmi dlouhou dobu a to i po opakovaném praní.

  • Absorbce vlhkosti a prodyšnost

Bambusové vlákno má velkou schopnost absorbovat vlhkost. Díky tomu nabízí také dokonalé termoregulační vlastnosti. Nohy budete mít v suchu po dlouhou dobu a to i ve velmi náročných sportovních aktivitách a podmínkách. Oproti bavlně je absorbční schopnost bambusového vlákna 3-4 x větší. Bambusové vlákno tak eliminuje zápach zpocených nohou.

Výhody bambusových ponožek

Kromě výše zmíněných zdravotních výhod mají bambusové ponožky i další výhody. Vzhledem k tomu, že jsou vyrobené z kulatých vláken, jsou velmi příjemné na dotyk s kůží a noze poskytují komfort.

Bambusové vlákno je velmi jemné. Jeho odolnost vydrží jak každodenní nošení, tak i praní v pračce. Ponožky vyrobené z bambusu mají dlouhou životnost. Kromě toho jsou šetrné i ekologicky, neboť pocházejí z ekologicky šetrných zdrojů.