Černé uhlí na zuby

Spousta lidí stále často hledá způsob jak mít krásné a bíle zuby. Existuje mnoho metod čištění zubů a také nemalé množství produktů, které by měli vrátit jejich původní lesk. Jedním z nich je také černé uhlí na zuby.

Ačkoliv je vada zubů často způsobena geneticky, mnoho lidí ji rádi podpoří nadměrnou konzumací kávy, černého čaje, cigaret nebo třeba sladkostí. Škody jsou napáchány a co teď s tím. Jedna z kvalitních metod jak se zbavit zažloutlých zubů je návštěva zubní hygieny, zde se však dostáváme ke 2 bodům, které lidi často odradí. První je cena, kvalitní práce se často musí připlatit a ne vždy pouze symbolicky. Druhá je možnost následných komplikací jako je například poškození zubní skloviny.

Jiná možnost jak vrátit svým zubům barvu a lesk jsou produkty pro domácí použití, kterých je celá řada, ale nás zaujal především jeden produkt.

Černé uhlí na zuby

Mnozí z vás si nyní určitě říká, že se jedná o omyl, avšak opak je pravdou. Tento produkt a metoda čištění je šetrný na zuby, nijak je nezatěžuje a díky černému pigmentu uhlí dokáže zredukovat zežloutnutí. Kvalitní prášky s černým uhlím navíc přispívají ke zdravé ústní hygieně, pomáhají regulovat ph v ústech, snižují riziko vzniku různých onemocnění a zabraňují zápachu z úst.

Černé uhlí na zubyBělení zubů černým uhlím je přitom velmi jednoduché a nikterak nákladné. Stačí vám k tomu kartáček na zuby, starý ručník a pochopitelné černé uhlí. Nejdříve si klasicky vyčistěte zuby zubní pastou. Následně si na kartáček naneste prášek s černým uhlím a smíchejte s vodou. Je dobré vyvážit poměr vody a prášku s uhlím, abyste získali hustou formu podobnou pastě. Nyní si klasicky čistěte 5 minut zuby, stejně jako jste byli doposud zvyklí. Po dokončení čištění s černým uhlím doporučujeme ještě jednou zuby vyčistit klasickou zubní pastou. Odstraníte tím stopy chutí uhlí a zbavíte se možných zbytků černého uhlí.

Pro maximalizování efektu je nutné takto čistit zuby ráno i večer. Rozhodně doporučujeme pořídit již velmi drobně namletý prášek z černého uhlí, v případě že budeme sami drtit obvyklé "živočišné uhlí" je možnost poškození skloviny zubu. Vetší kousky uhlí totiž působí abrazivně a poškodit tak sklovinu či dáseň.

Černé uhlí jako univerzální pomocník

Černé uhlí má navíc mnoho dalších možností využití. Někteří zákazníci jej rovněž využívají na akné. Hitem jsou peelingy a exfoliační masky s příměsí černého uhlí. Někteří z vás také určitě pamatují, že černé uhlí pomůže i v případě špatného zažívání.

Ať je již váš způsob využití jakýkoliv, je dobré zmínit, že mít doma černé uhlí se rozhodně vyplatí a to nejen pro krásný úsměv.