Zubní sprcha jako šikovný pomocník k péči o zuby

Zubní sprcha podpoří dokonalou zubní hygienu. Hledáte-li účinný způsob zakončení zubní hygieny, pak je zubní sprcha ideální volbou. Kromě toho se velmi snadno používá. Pomůže odstranit bakterie z dásní i zubů z míst, která jsou hůře dostupná.

Jak na výběr zubní sprchy?

Nejprve je potřeba si ujasnit, co od zubní sprchy očekáváme. Chceme ji na čištění mezizubních prostor nebo ji chceme používat i pro masáže dásní? Také na prostoru v koupelně dost záleží.

Nejčastějším důvodem pro pořízení ústní sprchy je čištění mezizubních prostor, mezi něž nedostaneme mezizubní kartáček ani zubní nit. Pro tento případ by měla mít zubní sprcha dostatečně silný proud vody, který odstraní nahromaděný plak mezi zuby.

Máme-li problematické dásně, můžeme zubní sprchu používat pro jejich masáž. Ta zlepší kondici a pevnost dásní. Může se jednat o prevenci nebo doplňkovou léčbu zánětlivých dásní. Tady je potřeba volit ústní sprchy s nižším tlakem nebo pulzujícím proudem vody. Ten je jemnější. Některé zubní sprchy nabízejí obě funkce a to díky nastavitelnosti tlaku vody.

Různé modely

V nabídce nalezneme různé modely. Záleží, jak velký prostor máme v koupelně. Některé zubní sprchy se dají nasadit na vodovodní kohoutek. Jsou ideální volbou pro ty, kdo si chtějí zubní sprchu vyzkoušet. Tlak vody se nastavuje pomocí vodovodní baterie. Šikovným pomocníkem jsou cestovní ústní sprchy. Nádržka je zabudovaná v rukojeti a sprchy nabízejí 2-4 čistící programy. Tento model je vhodnou volbou do menších koupelen nebo na časté cestování. Pohon zajišťují dobíjecí akumulátor nebo klasické tužkové baterie.

Náročnějším uživatelům jsou určené stolní sprchy. Ty mají více možností nastavení tlaku vody a větší nádržku na vodu. Také disponují prostorem sloužícím pro ukládání hlavic. Zapojují se do sítě.