Chystáte se pořídit si kameru? Na co se zaměřit při jejím výběru

Digitální videokamera je elektronické zařízení, které umožňuje zachycovat pohyb i zvuk zároveň. Na současném trhu existuje hned několik různých druhů kamer. Kamera vám umožní natáčet zážitky z dovolené a vašich cest, bude monitorovat jízdu v autě nebo zajistí přehled dění kolem vašeho domu. Důležitým aspektem je vysoké rozlišení, optický a digitální zoom a ideální je, pokud disponuje funkcí stabilizace obrazu nebo a přisvětlením pro natáčení v případě nepříznivých světelných podmínek.

Objektiv

Objektiv je velmi důležitá část kamery. Má za úkol dopravit světlo na snímací čip. Kvalita objektivu předurčuje celkovou záznamovou kvalitu, ale i kvalitu celé kamery. Často se jedná o nejdražší část videokamery. Při výběru kamery bychom se měli zajímat o širokoúhlost objektivu. Je to maximální úhel, který dokáže kamera zachytit. Širokoúhlé objektivy mají širokoúhlost menší než 35 mm.

Snímač

Také snímač ovlivňuje výslednou kvalitu obrazu. Důležitým parametrem je jeho velikost a dále pak celkový počet pixelů, z nichž se skládá. Kvalitnější snímače mají velkou velikost jednotlivých pixelů.

Rozlišení

Jedná se o počet pixelů, z nichž je vytvořeno výsledné video. V současné době se velmi často objevuje Full HD.

Co mít na paměti při výběru videokamery?

V odstavci, kde jsou značky, tak u L+P i Maxomorry jsou zmíněné GOTS certifikáty, ale Frugi ho má taky. Tak jestli by to šlo napsat tak, aby to z toho bylo pochopitelné, že eshop prodává pouze značky, co mají tento certifikát. Nic jiného neprodávám.

Kromě výše zmíněných je to snímková frekvence nebo slot na karty. Ne každá paměťová karta je kompatibilní s každou kamerou. Svoji roli hrají také filtry, výstupy, které umožňují přenos videa do externího zařízení (může to být rozhraní USB nebo WiFi, pro televizor pak HDMI nebo A/V výstup). Pokud budete déle pobývat venku, může se hodit připojení externích či náhradních baterií a dalších příslušenství. Do toho patří brašna nebo batoh na videokameru a její příslušenství. Užitečná je i vodotěsná konstrukce.