Dřevěné hračky se u dětí stále těší velké oblibě

Každý rodič chce svým dětem dopřát to nejlepší. Může to být hezké oblečení, zdravá strava nebo třeba zajímavá hračka. K dětství patří tradiční dřevěné hračky. Některé z nich jsou dokonce nenahraditelné. Do této kategorie se řadí dřevěné kostky, puzzle nebo vláčky. Také dřevěné hudební nástroje se u dětí těší velké oblibě. A co třeba hrací stoleček s dřevěným nářadím? Ten potěší nejen kluky, ale i děvčata.

Proč právě hračky ze dřeva?

Mají dlouhou životnost, jsou bezpečné, působí pozitivně na dětskou mysl, podporují kreativitu a fantazii, rozvíjejí jemnou dětskou motoriku, trénují dětskou paměť a některé kousky se dokonce dědí z generace na generaci. Dřevěné hračky mají v dětském světě dlouholetou tradici.

Dřevěné kostky umožňují dětem stavět různé množství staveb. Jsou variabilní a dětem se jen tak neomrzí. Dřevěné puzzle napomáhají rozvíjet dětskou logiku. Dřevěné hudební nástroje vydávají velmi příjemné zvuky.

Bezpečnost na prvním místě

Dřevo je přírodní materiál, hračky jsou tedy ekologické, šetrné k životnímu prostředí, bezpečné a zdravotně nezávadné. Minimalizují riziko vzniku alergií. Přírodní dřevěné hračky v sobě nenesou žádné škodlivé látky. Pro nátěr kvalitních hraček se používají barvy, které jsou zdravotně nezávadné.

Kvalitně vyrobené a bezpečné hračky musejí projít řadou technologických postupů, které jsou kontrolovány a na jejich obalu nalezneme potřebné certifikace. Dokonalé opracování eliminuje výskyt nebezpečných hran. Díky tomu si děti nemohou, při jejich používání, způsobit žádné zranění.

Tipy na závěr

Kromě výše jmenovaných klasických dřevěných hraček pro nejmenší můžeme pořídit dřevěné hračky i pro předškoláky a malé školáky. Mezi ty patří třeba dřevěná abeceda nebo násobilka. U malých i větších dětí jsou oblíbené skládací puzzle.