6 důvodů, proč si pořídit chytré hodinky

Chytré hodinky si nacházejí stále více příznivců. Některé modely dokonce nahradí i mobilní telefony. Proč si tedy pořídit chytré hodinky?

1. Sledují naše aktivity

Všichni víme, že pohyb je pro naše tělo zdravý a má na něj blahodárný vliv. Nemusíme podávat žádný špičkový výkon, postačí obyčejná chůze. Chytré hodinky sledují naše pohybové aktivity. Šikovným pomocníkem je krokoměr. Některé druhy chytrých hodinek spočítají nachozené kilometry, spálené kalorie a dokonce mohou měřit i naši tepovou frekvenci. Aplikace umí zpracovat i grafický záznam a připraví nám jednoduchý přehled celkové denní aktivity. Také regenerace je pro tělo důležitá. Chytré hodinky umějí sledovat délku a kvalitu spánku.

2. Pohlídají chytrý telefon

Hodinky jsou neustále v kontaktu s naším mobilním telefonem. Určitě se nám občas stává, že telefon nemůžeme najít. Chytré hodinky nám s hledáním pomohou. Pomůže aplikace určená právě pro hledání telefonu. Opačný postup funguje také.

3. Přijímáme s nimi volání i zprávy z telefonu

Telefon nemusíme mít u sebe, ale díky chytrým hodinkám hned víme, kdo nám volá nebo posílá zprávu. Telefonní hovor můžeme přijmout i přes hodinky a to bez nutnosti mít u sebe telefon. Hovor však, jedním klikem, snadno přesměrujeme na telefon. Obdobné je to se zprávami. Snadno si je přečteme a hned na ně můžeme odpovídat nebo odesílateli zprávy zavolat.

4. Zajistí vyšší bezpečnost při řízení automobilu

Díky chytrým hodinkám nemusíme v ruce držet telefon. Ruka zůstává stále na volantu, vyřídíme hovor a oči nespouštíme z vozovky.

5. Poznámky máme vždy po ruce

Do hodinek si můžeme ukládat třeba nákupní seznam, poznámky k dennímu rozvrhu a další důležité informace. Některé modely umožňují prohlížení obrázků nebo videí.

6. Využijeme i další užitečné nástroje

Mezi ty patří přehledný kalendář. Můžeme si nastavit i různá připomenutí a upozornění pro daný den. Šikovným pomocníkem je kalkulačka nebo předpověď počasí pro konkrétní město.