Bez holicího strojku se neobejde téměř žádný muž

Někteří muži dávají přednost vousům či plnovousu. Bez holicího strojku se však neobejde téměř žádný muž. Většina z nich upřednostňuje elektrické holicí strojky nebo strojky na baterie. Oba modely představují rychlý, pohodlný, ekologický a cenově dostupný způsob, jak se rychle a efektivně zbavit nechtěných vousů.

Frézový nebo planžetový strojek?

Každý z mužů dává přednost jinému modelu. Každý má své výhody i negativa.

Frézový holicí strojek

Někdy se můžeme setkat i s pojmem rotační. Tento model je osazený holicími prvky kruhového tvaru. Nejčastěji bývají tři. Kloužou po tváři a kopírují tak její kontury. Přednost jim dávají muži, kteří mají ostřejší rysy. Jak holicí prvky, tak i hlava strojku bývají, ve většině případů, výkyvné. Tyto modely lépe zpracují tvrdší a hustší vousy rostoucí v různých směrech. Také zvládají vousy delší. Můžete je tedy použít i v případě, kdy se neholíte pravidelně, každý den. Nevýhodou je, že více namáhají pokožku. Díky práci krouživými pohyby nejsou tak přesné.

Vyzkoušet je mohou muži, kteří mají vousy hustší, tvrdší a točící se do stran. Také je uvítají ti, kdo hledají strojky s tišším provozem a neholí se denně.

Planžetový holicí strojek

Jeho břity jsou schované pod tenkou planžetkou, která má drobné otvory. K těm směřují vousy. Základ tvoří jedna planžeta, ale standard bývají častěji dvě. Strojky s více planžetami jsou větší. Tyto modely nabízejí holení, které se dá srovnat se žiletkou. Jsou však k pleti mnohem šetrnější a proto si je pořizují muži, kteří mají pleť citlivější. Kromě toho je holení mnohem přesnější. Tento typ strojku je vhodný pro muže, kteří mají vousy jemnější, méně husté a rostou rovněji. Je ideální volbou pro každodenní holení a nabízí tváři dokonalé oholení. Odstraní i vousy velmi krátké. S delším strništěm si však poradí hůře.