Vyznáte se v kosmetických štětcích?

Kosmetický štětec není jen jeden. Je jich velké množství a každý je určený pro něco jiného. Kromě toho si můžete pořídit kosmetický štětec přírodní nebo syntetický. Kosmetický štětec s přírodními štětinami je vhodnou volbou pro líčidla sypké konzistence. Mezi taková patří pudry nebo tvářenky. Syntetické štětce využijete spíše pro základy mastnější. Ty mají třeba make-upy.

Jaký štětec na co?

V kosmetické výbavě pomůcek by neměl chybět štětec na make-up. Oblibě se těší kousky, které mají uvnitř houbičku. Ta rozdělí vhodné množství make-upu. Klasický štětec na make-up má štětiny husté a blízko u sebe. Mohou být rovné nebo zkosené. Oproti houbičce se lépe čistí a je rychlejší variantou pro nanášení.

Pro korektor je pak lépe volit štětiny drobnější a  zkosené do špičky. Štětec by měl být delší a úzký. Korektor se pak lépe aplikuje na potřebná místa. Tímto štětcem můžete také aplikovat rozjasňovač do očního okolí nebo bázi určenou pod stíny.

Trochu větší jsou štětce určené pro pudry a tvářenky. Také jsou hustější a mají kulatý tvar. Lépe se tak nabírá a rovnoměrně nanáší pudr. Dobře se pracuje se štětci, které mají krátkou rukojeť.

Drobnější jsou štětce určené pro nanášení očních stínů. Těch je hned několik druhů. Mají různé tvary i velikosti.

Chybět by neměl ani štětec, který se používá pro aplikaci rtěnky. Tenký štětec umožňuje vytvářet konturu. A proč nanášet rtěnku pomocí štětce? Aplikace je přesnější, rtěnku lépe zapracujete do povrchu rtů a tím zvýšíte její trvanlivost.

Nezapomínejte na hygienu

I když jsou štětce pouze vaše, je potřeba dodržovat hygienu. Při používání se ve štětinách štětců mohou množit bakterie. Je tedy potřeba je pravidelně čistit. Pořídit si můžete přípravky, které jsou určené přímo pro čištění štětců. Postačí však použít jemnější mýdlo nebo dětský šampon, který je šetrný. Chybu neuděláte ani s dezinfekcí určenou pro ruce.