Perlové šperky představují nestárnoucí klasiku

Šperky se lidstvo zdobí od svých počátků. Pro jejich výrobu využívalo to, co poskytovala příroda. S vynálezem kovů se začaly vyrábět šperky kovové, které zdobily drahé kameny nebo perly. Perlové šperky představují nestárnoucí klasiku. Perly se vážou k mnoha legendám a díky tomu se kolem nich vytváří jakési tajemno. Perlový náhrdelník proslavila módní návrhářka Coco Chanel, která byla známá právě svou láskou k perlovým náhrdelníkům. Ty si vysloužily oblibu široké veřejnosti. Kromě toho se staly ikonou ženské elegance.

Proč právě perlové šperky?

V dobách minulých byly perly symbolem vysokého postavení. Jejich bílé zbarvení představuje nevinnost, křehkou krásu a eleganci. Perlové šperky jsou tajemné, překrásné a cenné. Jsou jemné, něžné a čisté. Perlové šperky jsou nadčasové a zachovávají si svůj elegantní vzhled. Dokonale podtrhnou ženskou krásu.  Jsou vhodnou volbou do jakéhokoli outfit i  pro jakoukoli věkovou kategorii.

Perlové šperky doplňují jak společenské outfity, tak i ty každodenní. Perlové šperky jsou elegantní a rozmanité a podněcují nás ke kreativitě.

Jak vznikají pravé perly?

Pravé přírodní perly vznikají v mořích a jsou drahé. Ve šperkařství se většinou používají perly, jejichž původ je v umělých chovech, v perlových farmách. Tady vznikají perly podobně jako ty ve volné přírodě, jen s tím rozdílem, že cizí hmota se do nich vpravuje uměle. Mořská perlotvorka vytvoří za svůj život jednu, maximálně dvě perly. Říční perlotvorka vytvoří kousků daleko více. Proto jsou perly pocházející od říčních perlotvorek cenově přijatelnější. Mořské perly jsou daleko dražší.

Co se barvy týká, tak klasiku představují perly bílé nebo krémové. Narazit však můžete také na perly barvy meruňkové, růžové, šedé, téměř černé, zelenomodré nebo béžové.