Jak na bolest zad - rady, které opravdu pomáhají [2022]

 bolest-zad-cover

V průběhu života postihne bolest zad až 94% populace, z toho až v 10% případech dochází k vývinu chronické podoby. Většině problémům spojených s bolestí zad lze přitom předejít např. správnou životosprávou, cvičením či zdravotními gely.

Jaké jsou nejčastější bolesti zad? Co je způsobuje? Jak bolesti zad předcházet?

Bolest v dolní části zad

Bolest v dolní části zad může vzniknou kvůli svalovým křečím, natažením svalů a vazů. Nejčastěji k tomu dochází při ohýbání, zvedání nebo nošení těžkých předmětů. Pozor! Špatné sezení u počítače nebo během řízení auta v nahrbené poloze také.

Bolest v horní části zad

Zranění během pohybu při sportu, nešikovný pohyb, přetěžování či podráždění oslabených svalů může způsobit bolest horní části zad.

Bolest zad v oblasti ledvin

U některých žen se může v průběhu menstruace objevit i bolest zad v oblasti ledvin.

Jak se zbavit bolesti zad

Správná poloha zad

Během sezení u počítače dbejte na to, aby vaše páteř byla ve správné poloze. Během chůze či stání se snažte mít páteř vzpřímenou. Hrbení vám křiví páteř a to v jakékoliv formě, snažte se tomu předejít.

Kvalitní spánek

Velmi častá kombinace je nespavost a bolest zad. Jedná se přitom o nehezký a začarovaný kruh.

Bolest zad je častou příčinou nespavosti. Nedostatečný spánek bolest zad prohlubuje. Téměř dvě třetiny lidí s chronickou bolestí zad trpí poruchou spánku.

Je třeba tento problém řešit již v začátcích, v rozsáhlé podobě vyhledat odborníka.

Cvičení

Zdravý pohyb je lék téměř na všechny problémy. Udržování zdravého životního stylu je rozhodně jeden z nejlepších způsobů prevence i překonání bolesti zad. Pohyb navíc pomáhá zabránit zatuhnutí a udržuje svalovou sílu.

Před cvičením je však vždy potřeba prvotní konzultace s vaším fyzioterapeutem, který posoudí které cviky či sporty jsou pro vás vhodné.

Chiropraktická péče

Jedno z nejlepších možných řešení je návštěva chiropraktika, který dokáže pomoci i s chronickými bolestmi zad. Věřte nám, že ten čas pro pár sezení za to stojí.

Balzámy a gely

V dnešní době již existuje celá řada balzámů a gelů, které pomáhají bolest dočasně zastavit nebo dokonce vyléčit. Nejlepší je samozřejmě kombinace, kdy gel zastaví bolest a zároveň léčí.

Doporučujeme se podívat na produkt HERBAL BALSAM 24 ACTIVE GEL PROTI BOLESTI ZAD.

Proč?

  • Gel má přírodní složení s patentovanou formulí, vyrábí se z kontrolovaného, ekologického zemědělství EU a je vyroben čistě organickou cestou.
  • Jeden z mála gelů, který doopravdy funguje. Recept byl původně vytvořen pro člena rodiny, který trpěl pooperačními bolestmi.
  • Využívají jej profesionální sportovci včetně našich reprezentantů, lékaři i známé tváře.
Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad&techka s.r.o.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení