Jak na bolest zad - rady, které opravdu pomáhají [2022]

 bolest-zad-cover

V průběhu života postihne bolest zad až 94% populace, z toho až v 10% případech dochází k vývinu chronické podoby. Většině problémům spojených s bolestí zad lze přitom předejít např. správnou životosprávou, cvičením či zdravotními gely.

Jaké jsou nejčastější bolesti zad? Co je způsobuje? Jak bolesti zad předcházet?

Bolest v dolní části zad

Bolest v dolní části zad může vzniknou kvůli svalovým křečím, natažením svalů a vazů. Nejčastěji k tomu dochází při ohýbání, zvedání nebo nošení těžkých předmětů. Pozor! Špatné sezení u počítače nebo během řízení auta v nahrbené poloze také.

Bolest v horní části zad

Zranění během pohybu při sportu, nešikovný pohyb, přetěžování či podráždění oslabených svalů může způsobit bolest horní části zad.

Bolest zad v oblasti ledvin

U některých žen se může v průběhu menstruace objevit i bolest zad v oblasti ledvin.

Jak se zbavit bolesti zad

Správná poloha zad

Během sezení u počítače dbejte na to, aby vaše páteř byla ve správné poloze. Během chůze či stání se snažte mít páteř vzpřímenou. Hrbení vám křiví páteř a to v jakékoliv formě, snažte se tomu předejít.

Kvalitní spánek

Velmi častá kombinace je nespavost a bolest zad. Jedná se přitom o nehezký a začarovaný kruh.

Bolest zad je častou příčinou nespavosti. Nedostatečný spánek bolest zad prohlubuje. Téměř dvě třetiny lidí s chronickou bolestí zad trpí poruchou spánku.

Je třeba tento problém řešit již v začátcích, v rozsáhlé podobě vyhledat odborníka.

Cvičení

Zdravý pohyb je lék téměř na všechny problémy. Udržování zdravého životního stylu je rozhodně jeden z nejlepších způsobů prevence i překonání bolesti zad. Pohyb navíc pomáhá zabránit zatuhnutí a udržuje svalovou sílu.

Před cvičením je však vždy potřeba prvotní konzultace s vaším fyzioterapeutem, který posoudí které cviky či sporty jsou pro vás vhodné.

Chiropraktická péče

Jedno z nejlepších možných řešení je návštěva chiropraktika, který dokáže pomoci i s chronickými bolestmi zad. Věřte nám, že ten čas pro pár sezení za to stojí.

Balzámy a gely

V dnešní době již existuje celá řada balzámů a gelů, které pomáhají bolest dočasně zastavit nebo dokonce vyléčit. Nejlepší je samozřejmě kombinace, kdy gel zastaví bolest a zároveň léčí.

Doporučujeme se podívat na produkt HERBAL BALSAM 24 ACTIVE GEL PROTI BOLESTI ZAD.

Proč?

  • Gel má přírodní složení s patentovanou formulí, vyrábí se z kontrolovaného, ekologického zemědělství EU a je vyroben čistě organickou cestou.
  • Jeden z mála gelů, který doopravdy funguje. Recept byl původně vytvořen pro člena rodiny, který trpěl pooperačními bolestmi.
  • Využívají jej profesionální sportovci včetně našich reprezentantů, lékaři i známé tváře.